Strategie společnosti

 • Rozvíjení a využití růstových tržních příležitostí k posílení tržní pozice
 • Udržení a rozšíření technologického prvenství na trhu netkaných textilií typu spunmelt pro výrobu hygienických výrobků na jednorázové použití v regionu EMEA
 • Zajištění solidní návratnosti pro akcionáře

Strategie společnosti PEGAS je naplňována prostřednictvím následujících cílů:

 • Pokračování v investicích do technologicky vyspělých výrobních kapacit
  PEGAS bude pokračovat v instalacích nejmodernějších výrobních kapacit s předstihem svých evropských konkurentů. Devátá výrobní linka byla spuštěna ve druhé polovině roku 2011 ve Znojmě a nová výrobní linka v Egyptě v roce 2013.
 • Úzká spolupráce se zákazníky a dodavateli
  PEGAS bude dále pokračovat ve spolupráci se svými zákazníky, výrobci zařízení a dodavateli surovin ve vývoji nových projektů výzkumu a vývoje s předstihem trhu. Cílem Společnosti je zůstat na špičce technického rozvoje v odvětví, dodávat zákazníkům výrobky té nejvyšší kvality a pravidelně vyvíjet nové materiály.
 • Zaměření na technologicky pokročilé produkty
  PEGAS je největším evropským výrobcem speciálních bi-komponentních netkaných textilií typu spunmelt s rozsáhlými zkušenostmi s konfigurací a výrobou ultralehkých materiálů.
 • Udržení vynikající finanční výkonnosti v odvětví
  Hlavními cíli PEGASu je růst spolu se svým hlavním trhem, vykazovat tržby v souladu s tímto růstem a dosahovat vysokých provozních marží v porovnání se svými konkurenty. PEGAS efektivně vytváří velké hotovostní prostředky, které jsou dále používány na další expanzi, snížení dluhu a umožňují výplatu dividendy.
 • Monitorování investičních příležitostí
  Společnost bude i nadále monitorovat investiční příležitosti mimo Českou republiku, jež by mohly vést buď k akvizici, nebo k otevření výrobních kapacit v jiných teritoriích.
 • Politika QMS a EMS
  Zaměstnanci Společnosti si uvědomují a uznávají svou zodpovědnost v oblasti zabezpečování jakosti vyráběných produktů a dodržování zásad v oblasti životního prostředí. V rámci svého záměru mít funkční systém managementu jakosti ve smyslu norem ČSN EN ISO 9001 a environmentálního managementu ve smyslu normy ČSN EN ISO 14001 přijalo vrcholové vedení Koncernu Pegas tyto zásady a principy (viz přiložený soubor níže).

Dokumenty v plném znění ke stažení

Dokument Typ Velikost
Politika lidských práv pdf 49 kB
Politika QMS_EMS pdf 234 kB
Datum zvěřejnění: 12. květen 2006
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 23154
tel.: +420 515 262 411
fax: +420 515 262 511
e-mail: info@pegas.cz
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
vedeném Krajským soudem v Brně, oddíl C, vložka 51762
Zavřít okno