O společnosti PEGAS NONWOVENS

Společnost je jedním z předních světových výrobců netkaných textilií používaných zejména na trhu osobních hygienických výrobků. PEGAS dodává svým zákazníkům spunbond textilie na bázi polypropylenu a polyetylenu („PP“ a „PP/PE“) převážně pro účely výroby jednorázových hygienických produktů (jako jsou dětské plenky, výrobky pro inkontinenci dospělých a dámské hygienické výrobky) a dále, v menší míře, do stavebnictví, zemědělství a lékařských aplikací.

Za více než dvacet let existence (založena v roce 1990) se Společnost stala největším výrobcem netkaných spunbond textilií v regionu Evropy, Středního východu a Afriky (EMEA) - měřeno výrobní kapacitou v tunách. PEGAS v současné době provozuje osm výrobních linek v České republice a jednu výrobní linku v Egyptě. Celková roční výrobní kapacita Společnosti je v současnosti až 110 000 tun netkaných textilií. PEGAS se skládá z holdingové společnosti v Lucemburku a čtyř provozních společností PEGAS NONWOVENS s.r.o., PEGAS-NT a.s., PEGAS - NW a.s. a PEGAS - NS a.s., všechny se sídlem v České republice. V roce 2010 byla za účelem realizace potencionálních investičních příležitostí založena společnost PEGAS NONWOVENS International s.r.o. a následně v červnu 2011 společnost PEGAS NONWOVENS EGYPT LLC, která realizovala investiční výstavbu v Egyptě. PEGAS zaměstnává téměř 600 lidí.

Po uvedení společnosti na akciový trh v prosince 2006 jsou akcie PEGASu kotovány na burzách v Praze a ve Varšavě. Free float představuje 100 % akcií Společnosti a je v držení institucionálních a drobných investorů.

PEGAS je členem European Disposables and Nonwovens Association (EDANA).


Registrace a registrační číslo: Společnost je zapsána v rejstříku
obchodu a společností v Lucembursku pod číslem B 112.044
tel.: +420 515 262 411
fax: +420 515 262 511
e-mail: info@pegas.cz
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
vedeném Krajským soudem v Brně, oddíl C, vložka 51762
Zavřít okno